5 błędów na stronie www, przez które tracisz pieniądze

Wydawać by się mogło, że realizacja strony internetowej to w dzisiejszych czasach nic trudnego. Okazuje się jednak, że funkcjonalna i profesjonalnie przygotowana witryna to bardziej wymagająca sprawa. Liczne badania dowodzą, że większość klientów zaczyna poszukiwania od przeglądnięcia informacji w sieci. Zadaniem strony internetowej jest zatrzymanie ich i zainteresowanie treścią. Jakich błędów trzeba więc unikać przy budowaniu strony internetowe?

 

Mało profesjonalny wygląd

Prostota jest teraz w modzie, aczkolwiek nie można stworzyć profesjonalnej strony internetowej, która wyglądem przypomina arkusz prostego programu tekstowego. Nie wolno także przesadzać z ilością grafik oraz tekstu, gdyż daje to wrażenie chaosu i braku estetyki.

 

Brak analizy odwiedzin

Przegląd danych z odwiedzin pozwala właścicielowi na sprawdzanie kto odwiedzał jego stronę, jakich informacji szukał i jak do niego trafił. Poprawna analiza takich danych daje możliwość późniejszej modyfikacji witryny w sposób pozwalający wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów.

 

Brak wersji mobilnej

Stworzenie strony internetowej dopasowanej do urządzeń przenośnych to dzisiaj podstawa. Korzystanie z tradycyjnej wersji strony na małych ekranach jest uciążliwe, niepraktyczne i potrafi odstraszyć. W czasach, gdy niemal każdy ma przy sobie smartfona dopasowanie witryny do takich urządzeń jest wskazane.

 

Trudnodostępne dane kontaktowe

Nawet najlepiej wyglądająca strona internetowa nie przysporzy Ci klientów, jeżeli nie będziesz mógł nawiązać z nim kontaktu. Niezwykle istotne jest, aby dane kontaktowe zamieszczać w widocznym i intuicyjnym miejscu. Problem ukrytych danych to szczególnie powtarzający się błąd podczas wykonywania strony internetowej. Doświadczany webmaster doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

 

Nieczytelne fonty

Przeglądając strony internetowe największych na świecie firm można dostrzec pewną prawidłowość. Na każdej z nich fonty (zestawy czcionek) są proste, przejrzyste i czytelne. Wynika to z faktu, że klienci wchodzą w daną witrynę w szukaniu informacji, a czytanie zawiłych znaków może im to skutecznie utrudnić i zrazić do dalszego przeglądania.

 

To właśnie zaledwie kilka przykładów błędów popełnianych przez przedsiębiorców. Warto jednak o nich dbać, by nie zniechęcić potencjalnego klienta.