Co wkurza internautów na stronach www

Sprawdź, jakie elementy na stronach internetowych najbardziej drażnią ich użytkowników

Wydawałoby się, że prowadzenie swej strony internetowej w dzisiejszych czasach nie powinno powodować większych trudności. W tym względzie nie ma zasadniczo żadnych ograniczeń i może to wykonywać właściwie każdy, kto tylko ma czas oraz chęć. Prowadząc witrynę swojej firmy, musisz jednak liczyć się z pewnymi wymaganiami ze strony użytkowników. Są pewne czynniki, które potrafią zaburzać internetową komunikację pomiędzy klientem a firmą, doprowadzając do irytacji tego pierwszego. Przyjrzyjmy się niektórym spośród nich.

 

Wszechobecne reklamy i samoodtwarzające się filmiki

Strona internetowa musi zwracać uwagę klientów, stymulując zaciekawienie. Również musi być tak skonstruowana, aby klient możliwie jak najszybciej trafił do najważniejszych informacji, co zazwyczaj satysfakcjonuje go najbardziej. Większość użytkowników nie znosi, gdy podczas przeglądania jakiegoś artykułu, nagle atakują go wyskakujące okna, najczęściej zasłaniające całą stronę. To rozprasza uwagę oraz sprawia, że szybko chcesz z danej witryny uciec. Zanim zostanie ona zamknięta, klient traci wątek i nie zawsze potem ma ochotę wrócić do ponownego czytania. Ponadto internautów złoszczą także filmy, które włączają się same z siebie. Wolny wybór słuchania oraz oglądania to coś, co chce posiadać każdy człowiek… zwłaszcza internauta.

 

Zbyt długo ładująca się witryna

Mówi się, że czas to pieniądz. Żyjemy szybko, dążąc do błyskawicznego poszerzenia swoich zasobów informacji oraz umiejętności praktycznych. Jeśli określamy się na otwarcie jakiejś strony internetowej, podświadomie oczekujemy, że dokładne dane otrzymamy w ciągu kilku chwil. Zbyt długi czas oczekiwania na wczytanie się strony decyduje o jej porażce. Większość klientów zamiast poczekać, woli poszukać czegoś innego.

 

Brak przystosowania do odtwarzania na mobilnym sprzęcie

Nie wszystkie strony internetowe można odtwarzać na smartfonach czy tabletach. Jeżeli nie zadbamy o ich rensponsywność, musimy liczyć się z określonymi stratami. Raczej nie zdarza się, żeby klient, któremu nie udało się otworzyć na urządzeniu mobilnym jakiejś strony internetowej, zechciał powtórzyć tę czynność na komputerze stacjonarny.